Uued katuseastmed loodud just sindelkatustele

Erinevad katused nõuavad ilmselgelt erinevat lähenemist, ükskõik kas tegu on katuse hooldamisega, remontimisega või siis hoopis turvavarustust valides. Üldiselt koosneb katuse turvavarustus redelitest, astmetest, katusesildadest, lumetõketest ja katusepiiretest. Ehitusseaduste kohaselt peab ohutu olema nii ehitis ise kui ka olema tagatud hooldus- ja remonditööde turvalisus, juhul kui selleks peaks vajadus tekkima. Ning nende nõuete täitmise eest vastutab hoone omanik.

Nagu eelnevalt mainisime, vajavad erinevad katused erinevat lähenemist, olenevalt siis katuse materjalist, kujust, tüübist jne. Ning kuna Eesti katuse turvavarustuse turg on üsna aher, oleme koostöös Monieriga loonud uued katuseastmed, mis on mõeldud just spetsiaalselt kasutamiseks sindelkatustel. 

Meie loodud katuseastmed on mõeldud pääsu loomiseks katuse räästast või katuseluugist teeninduspunktini, samuti muuks vertikaalsuunas liikumiseks bituumensindliga kaetud katustel. Aste kinnitub tugilattidega aluskattega kaetud tasasele aluspinnale ning peale fikseerimist kaetakse tugilatid bituumensindlitega. BMI Monier toodetud katuseastmete kasutus on heaks kiidetud ka Päästeameti ning Korstnapühkijate koja poolt. 

Katuseastmed on valmistatud tsingitud ja pulbervärvitud terasest, ning astme pind rihveldatud vältimaks kasutaja libisemist vertikaalsuunas. Lisaks on astme servad tõstetud horisontaalse libisemise vältimiseks. Kuid kõige erilisemaks teeb selle toote just asjaolu, et tegemist on astmetega, mille paigalduskäigus ei teki läbistavaid auke katusesse, nagu eelnevalt mainitud toimub astmete paigaldus kruvidega, ning kruvid katab omakorda järgmine sindlirida. Tegu on niivõrd innovaatilise leiutisega, et eelnevalt Eesti turul selline toode lausa puudus. 

Vähem katust läbistavaid auke tähendab seda, et teie katus on veelgi vastupidavam ning ilmastikukindlam. Seega kui teil on võimalik katuse turvavarustus paigaldada minimaalsete, või lausa olematute aukudega katusematerjalis, on seda ilmselgelt soovituslik teha.  

Monier’iga koostöös valminud katuseastmeid saab tellida –

 info@sindelkatus.ee või telefonil +372 52 19 599.