katus

Uued katuseastmed loodud just sindelkatustele

Uued katuseastmed loodud just sindelkatustele

Erinevad katused nõuavad ilmselgelt erinevat lähenemist, ükskõik kas tegu on katuse hooldamisega, remontimisega või siis hoopis turvavarustust valides. Üldiselt koosneb katuse turvavarustus redelitest, astmetest, katusesildadest, lumetõketest ja katusepiiretest. Ehitusseaduste kohaselt peab ohutu olema nii ehitis ise kui ka olema tagatud hooldus- ja remonditööde turvalisus, juhul kui selleks peaks vajadus tekkima. Ning nende nõuete täitmise eest vastutab hoone omanik.

Owens Corning TruDefinition Duration eripärad

Owens Corning TruDefinition Duration eripärad

Heal ning suurepärasel sindlil on vahe, ning Owens Corning on vaieldamatult üks innovaatilisemaid bituumensindlite tootjaid turul. Lisaks töötab Owens Corning pidevalt oma toodete täiustamise kallal, garanteerides vaid parimat oma klientidele. Selles postituses tutvustame teile mõningaid Owens Corning TruDefinition Duration seeria sindlite pakutavaid lahendusi: 

Uue toote StopMoss tutvustus

Uue toote StopMoss tutvustus

Selle nädalases postituses tutvustame teile uut toodet, milleks on StopMoss vaskriba, mis on pikaajaline ning efektiivne lahendus teie katuse kaitseks. StopMoss katusekaitse on 100% ohutu inimestele ja keskkonnale. Toode on valmistatud 99,9% puhtast vasest ning lisaks sellele pikendab StopMoss kõvasti teie katuse eluiga ja säilitab selle esialgse välimuse.

5 kindlat märki, et sinu katus vajab vahetust

5 kindlat märki, et sinu katus vajab vahetust

Võib väita, et teie kodu kõige olulisem osa on selle katus. Kui mõtlete oma kodu peale ja mis on selle peamiseks eesmärgiks, tõdeb enamus meist, et iga kodu eesmärk on pakkuda oma omanikule turvalist varjupaika. Olles oma kodus eeldate, et oleksite kaitstud ilmaelementide eest, olgu selleks siis kas vihm, lumi, pakane või hoopis suvine kuumalaine.

Bituumensindlite ajalugu

Bituumensindlite ajalugu

Bituumensindlite ajalugu ulatub ühe jalaga 19. sajandisse, kui 1893. aastal arendati esmakordselt välja bituumensindlite eelkäija, asfaldist katusekate. Originaalne asfaldist katusekate, oli sarnane asfaldirullkattele ilma pealispinna graanuliteta. 1897. aastal lisati pinnale kiltkivi graanulid, et muuta materjal vastupidavamaks. Tolleaegsete graanulitüüpide hulka kuulusid vligukivi, austri karbi tükid, dolomiit, lendtuhk, ränioksiid ja savi. 1901. aastal hakati materjali kõigepealt ribadeks lõikama, ning alles seejärel kinnitama katustele ühe ja mitmekihiliste sindlitena. 

Eterniitkatuse restaureerimine sindelkatusega

Eterniitkatuse restaureerimine sindelkatusega

Katusevahetus ei pea valmistama nädalate pikkust peavalu, vaid toimuma valutult ning tõhusalt! Näitame teile samm-sammult, kui lihtne ning efektiivne võib ühe vana katuse vahetus olla. Algselt oli tegu vana kulunud eterniitkatusega, mille sarikad olid väsinud ning vajasid toestamist ja uuendamist. Ning kogu töö protsess, vana katuse eemaldamisest kuni uue valmimiseni võttis aega kõigest 2 päeva.

Katuse ventileerimine ning selle vajalikkus...

Katuse ventileerimine ning selle vajalikkus...

Tuulutuse tegemata jätmine on üks põhi tüüpvigu viilkatuse ehitamisel, mille tagajärjeks on pidevalt niiske katusekonstruktsioon, mis on omakorda ideaalne kasvupinnas hallitusele. Märg soojustus ei täida oma ülesannet! Selleks, et niiskus konstruktsiooni ei kahjustaks, tuleb rajada veeaurule väljapääs tuulutuskanalite kaudu. Tuul tuleb juhtida räästast sisse ja harjalt või viilu otstest välja.

Mida teha kui vana sindelkatus sammaldub?

Mida teha kui vana sindelkatus sammaldub?

Kuigi Owens Corning pakub limiteeritud vetikavastast garantiid ning AR pinna töötlus suurendab kaitset sambla kasvu vastu, et teie katus püsiks värske ning hooldusvaba võimalikult kaua. Meie pakutavad Owens Corning bituumensindlid on ainsad sindlid Eesti turul, millega kaasneb sammaldumisvastane kaitse. Kuid siiski on vanemaid, 30+ aastaseid sindelkatuseid mis on ehk hädas sambla kasvuga.

Metal Line? Vaskkihi viimistlusega sindel? Mis asi see veel on? 

Metal Line? Vaskkihi viimistlusega sindel? Mis asi see veel on? 

Unistad kuldsest katusest? Aeg on oma unistused reaalsuseks muuta, kuna meie tootevalikusse on lisandunud Tegola Canadese Metal Line sindlid. Tegu on bituumensindlitega, mis on viimistluskihina kaetud kas vase või alumiiniumiga. Ning mis on tõestanud end läbi aastate, olles mitte ainult mitmekülgne ja usaldusväärne, kuid ka erilisi värvilahendusi pakkuv katusekate…

Kuidas valida ideaalset katusevärvi?

Kuidas valida ideaalset katusevärvi?

Katuseprofiili valikut mõjutavad nii visuaalsed kui ka tehnilised aspektid. Katus peaks sobima majaga, ümbruskonnaga ning meeldima muidugi ka majaomanikule! Kuid uue katuse valik võib osutuda stressirohkeks, kuna esialgu võib tunduda, et valikuid on lõpmatult. Ning kuidas olla kindel, et näidisel olev sindel ning värv sobib ka just sinu katusele...

Usalda SureNail Tehnoloogia haaret

Usalda SureNail Tehnoloogia haaret

Heal ja suurepärasel sindlil on vahe! Ning see vahe peitub naelutamises ja muidugi ka SureNail Tehnoloogia olemasolus. Kõikidel meie pakutavatel Duration TruDefinitionsindlitel on sisse ehitatud SureNail Tehnoloogia, tänu millele on Owens Corning TruDefinition sindlid tööstuse esimesed bituumensindlid mille vastupidavuse kuni 210km/h tuulele garanteerib vaid 4 naela kinnitus.

Uhiuus katus või uus kiht bituumensindlit?

Uhiuus katus või uus kiht bituumensindlit?

Kas teadsid, et uue katuse installeerimine ei pea olema pikk ja aeganõudev protsess? Eriti kui teie olemasolev katus on juba bituumensindlitest. Kui olete avastanud, et teie praegune katus vajab värskendust, siis ehk olete juba kuulnud, et üks võimalustest on  paigaldada uus kiht bituumensindlit olemasoleva kihi peale.