Eterniitkatuse restaureerimine sindelkatusega

Katusevahetus ei pea valmistama nädalate pikkust peavalu, vaid toimuma valutult ning tõhusalt! Näitame teile samm-sammult, kui lihtne ning efektiivne võib ühe vana katuse vahetus olla. Algselt oli tegu vana kulunud eterniitkatusega, mille sarikad olid väsinud ning vajasid toestamist ja uuendamist. Ning kogu töö protsess, vana katuse eemaldamisest kuni uue valmimiseni võttis aega kõigest 2 päeva.

  • Eterniitkatuse eemaldamine – võimalik eemaldada tervete plaatidega, kaasaegsed eterniitplaadid on asbesti vabad ning vanemat tüüpi on asbestiga, ehk tuleb kasutada isikukaitsevahendeid eemaldamisel(respiraator). Eterniidi eemaldamisel saab plaate hiljem kasutada leidlikult (nt puukuuri katuseks).

  •  Laastkatuse eemaldamine – maja eeskoda kattis laastkatus, ehk seegi tuli eemaldada, et renoveerimistööde lõpuks oleks maja ühtse katuse all

  • Vajadusel sarikate toestamine/rihtimine – sel korral ei olnud tarvis sarikaid päris välja vahetada, kuid iga katus on erinev, ning kui konstruktsioonid või soojustus vajavad uuendamist, siis tuleks see töö kindlasti enne uue katuse panekut ette võtta.

  •  Roovi ehitus – roovitus on horisontaalne puidust konstruktsioon, millele kinnitatakse katuse kattematerjal. 

  • OSB plaadi paigaldus – OSB plaat on materjal, mida valmistatakse suuremate puitlaastude kokkupressimise teel kõrge rõhu ja temperatuuri juures. Siduvaineks on veekindel fenoolkarbamiidformaldehüüdvaik, ning mis on 2x tugevam kui tavaline puitlaastplaat. 

  • Aluskatte paigaldus –bituumenpapist aluskate lisab sindlite alla täiendava kaitsekihi, mis aitab vältida niiskuse pääsemist katusekonstruktsioonidele.  

  • Bituumensindli paigaldus – pildil olevale majale paigaldasime Owens Corning Duration TruDefinition seeria bituumensindlid, toonis ‘Brownwood’. Lisaks muljetavaldavale välimusele pakub Owens Corning ka limiteeritud eluaegset garantiid, 210km/h tuulele vastupidavust ning limiteeritud vetikavastast garantiid.

Mida sa ootad? Võta meiega ühendust info@sindelkatus.eevõi telefonil +372 52 19 599 ning renoveerime teie vana ja väsinud katuse või paneme täiesti uhiuue!