Katuse ventileerimine ning selle vajalikkus...

Korralik katus peab kaitsma teid, teie vara ning maja niiskuse ja vee eest. Toimiv katus ei koosne eales ainult katuse põhikattematerjalist (bituumensindel, katusekivi, plekk jms). Korraliku katuse funktsioneerimise tagamiseks on tähtis katusekonstruktsioonide ventileerimine, mis takistab kondensaadi tekkimist ning hallitusseente ja mikroorganismide arenemist. 

Katusekonstruktsioonides on alati ühel või teisel põhjusel niiskust. Niiskus tekib hoone kasutamise käigus tekkiva veeauru difusiooni tõttu. Ning konstruktsiooni seespoolne niiskus tekib konventsiooni tõttu, ehitusjärgselt konstruktsioonidesse jääva niiskuse põhjuseks on tihti ehitusmaterjalid ise, nt. puudulikud hoiutingimused ja kaitse.


large.jpg

Tuulutuse tegemata jätmine on üks põhi tüüpvigu viilkatuse ehitamisel, mille tagajärjeks on pidevalt niiske katusekonstruktsioon, mis on omakorda ideaalne kasvupinnas hallitusele. Märg soojustus ei täida oma ülesannet! Selleks, et niiskus konstruktsiooni ei kahjustaks, tuleb rajada veeaurule väljapääs tuulutuskanalite kaudu. Tuul tuleb juhtida räästast sisse ja harjalt või viilu otstest välja. 

Katusematerjalide ja ventilatsioonide üks põhi funktsioone on katuse puitkonstruktsioonide kaitsmine, kuna on ülioluline, et katuse puitkonstruktsioon püsiks kuiv ja terve. Hea algus selle saavutamiseks on kvaliteetne katuse ventilatsioon. Meie pakutav Owens Corning Rigid Roll on selleks ideaalne valik. VentSure® Rigid Roll on sindlite peale paigaldadav madalaprofiilne jäik harjaventilatsioon nii horisontaal- kui ka kaldharjadele, tagades suurepärase ventileerivuse ja tihenduse harjasõlmes. Rulli pikkus on 6 jm, ning seda on lihtne käsitleda ja paigaldada. Tehes kõik selleks, et teie katus oleks vastupidav, ning valmis trotsima igat ilma!  

Loe lisaks Owens Corningu kodulehelt –https://www.owenscorning.com/roofing/products/rigid-roll-ven