Mida teha kui vana sindelkatus sammaldub?

Kuigi Owens Corning pakub limiteeritud vetikavastast garantiid ning AR pinna töötlus suurendab kaitset sambla kasvu vastu, et teie katus püsiks värske ning hooldusvaba võimalikult kaua. Meie pakutavad Owens Corning bituumensindlid on ainsad sindlid Eesti turul, millega kaasneb sammaldumisvastane kaitse. Kuid siiski on vanemaid, 30+ aastaseid sindelkatuseid mis on ehk hädas sambla kasvuga.

Suured puud ja varjulised kohad

Sammaldumise tekkimine oleneb suuresti maja asukohast, näiteks majadel mis on ehitatud varjulisemasse kohta või mis asuvad suurte puude all on alati suurem tõenäosus sambla kasvu tekkeks. Sammalt on võimalik maha kraapida või harjata, kuid katusekihi pooridesse kipub niidistik alles jääma ja soodsate tingimuste püsides sammal taastub.


Samblajuured uuristavad ennast katusekihtide vahele, ning sügisel kogub sammal endasse niiskust, mis talve saabudes jäätub ja paisub, tekitades katusematerjali sisse pragusid. Iga järgmise aastaringiga pääseb sammal üha sügavamale katusesse ja kui midagi ette ei võeta võib pealt näha väike sammal aastate jooksul katusele kõvasti kurja teha.Kas minu katusel vohab sammal?

Kui alt vaadata ning on näha isegi õrna rohelust katusel peaks hakkama kohe tegutsema! Kui see jätta tegemata, saab katus iga aastaga üha rohkem ja rohkem kannatada, ning mingil hetkel tuleb katus paratamatult ehk isegi välja vahetada. 

Katusepesu annab majale uue ilme, nagu oleks ta alles eile ehitatud. Lisaks kaunile taastatud välimusele, pikeneb ka katuse eluiga. Kuid kindlasti ei tohiks sammaldunud katust pesta survepesuriga! Kuna see pakub lisa niiskust ja teeb samblale pigem head kui halba. Lisaks võib survepesuri tugev surve kaitsegraanulid ning UV kaitse sindlite pealt maha pesta, mille tagajärjel tõmbuvad sindlid päikese käes kokku ja sindlite vahele tekivad vahed. Mistõttu ei pruugi katus olla enam veekindel.

Grön-Fri

Grön-Fri on karm vetikate, sammalde, samblike ning puitpindade sine vastu, ilma igasuguse negatiivse mõjuta ehitusmaterjalidele. Pinna töötlemisel professionaalse vahendiga surevad taimed otsekohe. Ning pärast pinna töötlemist võib uue taimestiku tärkamise võimalus tulla kõne alla alles 4 aasta möödumisel, sõltuvalt pinna materjalist ja omadustest. Grön-Fri’st loe lisaks siit – https://www.jape.eu/et/tooted/gr-n-fri?fbclid=IwAR1DME9mrW77OvU0992bsLb52ynxT86E1c4vdu1clCv1zEJILPrv7LE4JKQ