5 kindlat märki, et sinu katus vajab vahetust

Võib väita, et teie kodu kõige olulisem osa on selle katus. Kui mõtlete oma kodu peale ja mis on selle peamiseks eesmärgiks, tõdeb enamus meist, et iga kodu eesmärk on pakkuda selle omanikule turvalist varjupaika. Olles oma kodus eeldate, et oleksite kaitstud ilmaelementide eest, olgu selleks siis kas vihm, lumi, pakane või hoopis suvine kuumalaine.

Kuid selleks, et katus teie pea kohal teile seda kaitset võimaldada suudaks vajab iga katus natuke tähelepanu. Ning kord aastas tuleks oma katus kindlasti kriitilise pilguga üle vaadata, kuna sel aastal märkamata jäänud vead võivad järgmistel aastatel palju kallimaks maksma minna. 

Alati pole katuse kulumismärgid ilmselged, kuid on siiski mõningaid märke millele peaksite tähelepanu pöörama, mis võivad teile öelda millal oleks õige aeg katuse vahetusele mõtlema hakata. 

Katuse vanus

Regulaarselt peaksid erilist tähelepanu katuse seisukorrale pöörama need majaomanikud, kelle katus juba paarikümne aasta tagant pärineb. Andke oma katusele hinnang, kas teie katus näeb välja nagu oleks see väga heas seisukorras või pigem halvas seisukorras, kuna üldiselt katus oma vanust ei valeta! Lisaks vanematel katustel hulgaliselt suuremad soodumused ilmastikust tingitud kahjustustele, kui nt. paari aastastel katustel. 

 

Kriitiline pilk

Vaata oma katus korralikult üle, astu täitsa tänavale ja vaata oma katust. Näeb see välja vana või kulunud mõnest kohast? Kas näete mõnes piirkonnas, eriti korstna ümbruses triipe või vööte? Kriitiline pilk tuleks heita ka katuseharjale, kuna see on katuse üks kaitsetumaid osi. Ning samuti tuleks kontrollida korstna ja vintskapi ühendust katusega. 

 

Tõusvad energiakulud 

Kas olete märganud, et teie energiakulud on viimastel aastatel või isegi kuudel järjest tõusnud? Kas kulutate rohkem oma kodu jahutamiseks või soojendamiseks? Need võivad viidata, et teie katus ei paku enam piisavalt isolatsiooni, mis võimaldaks teil kodul energia seisukohast efektiivselt toimida. 

 

Katusekattematerjal on kahjustatud

Sindlid pole enam oma õigel kohal, laperdavad või on kõverad, eterniit/katusekivid on mõrased, tükid on lahti või paistavad lausa teatud kohtades lahti olevat? Need on kindlad märgid, et aeg on oma katus kiiremas korras asendada! Hinnapakkumist küsi siit – https://www.sindelkatus.ee/kontakt

 

Katus lekib

Olete märganud paari niiskemat kohta pööningul või sajab toas juba lausa vihma? Absoluutselt kõige hiliseim aeg on renoveerimisele mõelda siis, kui ilm juba lausa katuse vahelt sisse tungima hakkab. Esmalt tuleb välja selgitada, kust katus täpsemalt läbi sajab. Ning lekete asukoha võimalusi on palju – katuse harjalt, neelust, seinaliidete vahelt, korstna ümbrusest või ehk on hoopis katuse materjal katki. 

Nagu alguses mainisime, tuleks katuse hooldamine ette võtta kord aastas ja siis tuleks esmalt katus kriitilise pilguga üle vaadata ning nii katuselt kui ka vihmaveerennidest eemaldada okkad, lehed, oksad ja muu praht, kuna just need on mõned peamised põhjused, kahjustuste tekkeks katustel. Kuid kui tõesti juba köögis vihma sajab, on ilmselt viimane aeg, et meile kirjutada info@sindelkatus.ee või helistada +372 7381 740.