Dekoratiivkivi – vastupidav ja atraktiivne materjal

Dekoratiiv- või kunstkivi on materjal mis ilmus Eesti ehitusturule üsna hiljuti, kuigi välismaal on see materjal juba aastaid populaarsust kogunud. Kivi peetakse kõige vanemaks viimistlusmaterjaliks mida inimkond kunagi kasutas. Ning tänapäevalgi on see materjal seotud usaldusväärsuse, tugevuse ning turvalisusega. Stiilne, moderne ja populaarne…

Üldine sisustus- ja viimistlusstiil on liikumas moeka klassika poole ning populaarsust koguv dekoratiivkivi on ideaalne valik selle saavutamiseks. See materjal on tapeedist ja värvist vastupidavam ning oluliselt mitmekülgsem seinakate, mille eluaeg on umbes 20 aastat. Loomulikult me ei arva, et peaksite kohe poodi tormama ning igas toas kõik 4 seina dekoratiivkiviga katma, kuid väga populaarne lahendus on näiteks värvi/tapeedi ja dekoratiivkivi kombineerimine. Dekoratiivkivi eelised…

Mõned dekoratiivkivil on mitmeid eelised tavaliste värvide, krohvide või tapeedi ees – 

·            On kaalult kergem kui naturaalne kivi, seega seda on mugavam transportida ning lihtsam installeerida.

·            Tugevus, vaatamata materjali kergele kaalule ei purune paigaldamise ajal ning seda saab kinnitada pea mis tahes konstruktsioonile. 

·            Ei karda temperatuurikõikumisi, sobib kasutamiseks nii kamina ümber kui ka väliseintel, aedadel, väliköökidel jms.

·            Takistab seente ning hallituse levikut.

·            Kergesti puhastatav.

·            Vastupidav ja kulumiskindel.

·            Ei karda ultraviolettkiirgusega kokkupuudet, ning ei kaota oma dekoratiivseid omadusi.

·            Tulekindel, ruumis toimuva tulekahju korral ei sütti. 

·            Keskkonnasõbralik materjal, mis sobib kasutamiseks nii lastetubades kui ka allergikute ja astmaatikute kodudes.  

·            Suurepärane soojusjuhtivus.Esteetiliselt kaunim kui tapeet või seinavärv…

Erinevalt tapeedist või seinavärvist võimaldab dekoratiivkivi sisustust kaunistada, rõhutades ruumi omadust, samal ajal varjates olemasolevaid arhitektuurilisi vigu. Lisaks sellele on dekoratiivkivi esteetiliselt kaunim kui mõni tavaline tapeet või seinavärv, lisades ruumile visuaalset eripära, aspekte ning emotsiooni. 

Kivi on tõeliselt universaalne materjal, suutes anda ruumile usaldusväärse, turvalisuse ning mugavustunde. Dekoratiivkiviga saab kergesti muuta kogu ruumi üldmulje, sellega saab viia teie kodu paar sajandit tagasi või vastupidi, lisada stiili ning modernset ilmet kasutades kaasaaegse disaini elemente. Mida sa ootad? Lase oma isikupärasusel särada koos oma koduga! 

Lisa inspiratsiooni dekoratiivkivi kasutamiseks leiad siit – 

https://www.realstonesystems.com/stacked-stone-veneer-panels/