Tegosolar

Tegosolar on fotoelektriline katusekattematerjal, mis sobib täiuslikult igasuguste katuste arhitektuurilise lahendusega.

See toode põhineb uudsel tehnoloogial, kuna ei ole katusele paigaldatav paneel, vaid moodustab ise katusekatte.

Eelised

Tegosolar sobib ideaalselt Tegola Canadese’i katustele.

See on paindlik, seda on lihtne paigaldada ja see tagab maksimaalse vabaduse arhitektuurselt oluliste katuste projekteerimisel mis tahes keskkonda. See sobib nii uute katuste ehitamiseks kui ka vanade renoveerimiseks ning nii elamutele kui ka avalikele, tööstus- ja ärihoonetele.

See on kerge ning seda on lihtne transportida ja paigaldada, tänu millele võimaldab see kokkuhoidu katusekonstruktsiooni mõõtmetes.

See on tugev ja vastupidav ning sellel ei ole kaitseklaasi, tänu millele ei peegelda see valgust. Samuti saab selle peal kõndida, mis muudab katuse kontrollimise ja hooldamise lihtsaks ja kiireks.

Selle puhul on tagatud suurepärane toimivus nii otsese kui ka hajutatud valgusega, kuna see neelab endasse suure osa päikesevalguse sinisest komponendist.

See sobib kasutamiseks erineva kaldega katustel vahemikus 5° kuni 60°.

Selle energiatoodang on kõrge isegi siis, kui selle paigutus ei ole just ideaalne – näiteks seintel ja lamedatel katustel.

See talub varju.

See tagab suure elektritoodangu kõrgel temperatuuril (toodang kuni 80 °C, mis on suurepärane) ja ei vaja tagumist ventilatsiooni.

Tegosolar saavutab suurema elektritoodangu (kWh) vati (W) kohta – nimelt lausa 10–20% rohkem kui enamiku kristalsete moodulite puhul.

Tegosolar paneel

Tehnoloogia

Tegosolari moodulid koosnevad 11/22 omavahel ühendatud fotoelemendist, mille tootmisvõimsus on kokku 68/136 vatti.

Fotoelemendid on õhukesekihilised ja kolme siirdega ning põhinevad amorfsel ränil.

Erinevad kihid neelavad valguse (päikesevalguse spektri sinise, rohelise ja punase valguse) endasse ning muudavad selle elektriks.

Tegosolar on fotoelektriline katusekattematerjal, mis tagab katuse hea viimistluse ja veekindluse.

Selle saab katusele kinnitada naeltega või põletades.

Juhtmestik paikneb väljaspool katusekatet, kuid seda kaitsevad vasest või tsingist ja titaanist katted: selline süsteem võimaldab kiiresti ja vaevata elektriühendusi kontrollida ja hooldada ning selle puhul ei pea katuse paigaldamisel paluma elektriku abi.

UNI-SOLARi® kvaliteedigarantii

United Solar Ovonic LLC on maailma juhtiv ettevõte õhukesekihiliste kolme siirdega fotoelementide vallas. Kaubamärk UNI-SOLAR® garanteerib kvaliteedi ja usaldusväärsuse.

UNI-SOLARi® fotoelemendid toodetakse rullimispõhise süsteemiga, mille puhul komponendid vaakumpinnatakse jooksva roostevabast terasest rulli külge. Selle protsessi tulemusel valmib suure tootmisvõimsuse ja madala töötemperatuuriga materjal, mis tarbib vähem elektrit ja aitab seetõttu energiat säästa (tasuvusaeg on 1–2 aastat, mitte 3–4 aastat nagu kristalsete moodulite puhul).

UNI-SOLARi® fotoelementide tagatud tootlikkus 25. aastal on vähemalt 80%.